Instagram to obecnie jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Ma wiele ciekawych funkcji, które stale są ulepszane. Za pośrednictwem tej aplikacji możemy podzielić się ze znajomymi czymkolwiek chcemy, na przykład zdjęciami z imprezy urodzinowej lub zabawnym filmikiem z naszym zwierzakiem w roli głównej. To również świetne narzędzie komunikacji marketingowej dla biznesu. Możliwości wykorzystania Instagrama jest naprawdę wiele. 

Nie każdy jednak wie, że istnieje kilka sposobów, aby jeszcze efektywniej móc korzystać z tego serwisu. Oto ciekawe aplikacje ułatwiające obsługę Instagrama.

Hashtagi, czyli sposób na zasięgi

Z marketingowego punktu widzenia zwiększanie zasięgów postów wymaga odpowiedniego pozycjonowania. Na Instagramie używa się w tym celu hashtagów, najlepiej takich, które są często wyszukiwane. Ważny jest również dobór hashtagów, które będą w jakiś sposób związane z opublikowanym zdjęciem i jego opisem. Jeśli nie lubisz wymyślać mnóstwa kreatywnych haseł do swoich postów, warto poszukać aplikacji, która zrobi to za Ciebie. Jedną z nich jest AutoHash. To darmowa aplikacja ułatwiająca obsługę Instagrama. Program analizuje dodane przez Ciebie zdjęcie i dobiera pasujące hashtagi. Możesz je oczywiście dowolnie edytować, a nawet stworzyć swoją własną bazę hashtagów.

Perfekcyjne Stories

Ważną funkcją oferowaną przez Instagram są relacje, nazywane również Stories. To szczególnie przydatna opcja dla kont firmowych, ponieważ urozmaica strategię promocyjną oraz zapewnia lepszą komunikację z klientami. Relacje służą przede wszystkim do szybkiego i wygodnego publikowania treści, którymi chcesz podzielić się z obserwatorami. Większość użytkowników tworząc stories, nie zwraca uwagi na ich estetykę tak bardzo, jak w przypadku postów. Warto jednak zadbać o odpowiednie dopracowanie graficzne również tego rodzaju treści. Unfold to aplikacja, która oferuje ponad 200 szablonów przeznaczonych dla Stories. Dobrze jest wybrać jeden styl graficzny do publikowanych relacji oraz postów i konsekwentnie go używać. W erze Instagrama atrakcyjny wizualnie profil jest jak wizytówka. Podobne możliwości oferuje również program Canva. To wyjątkowe narzędzie w szczególności dla biznesu. Oprócz szablonów dla Stories i postów pozwala zaprojektować własne logo, a także ulotki i plakaty reklamowe. 

Czy potrzebujesz najlepszego sprzętu, aby mieć piękne zdjęcia?

Odpowiedź zdecydowanie brzmi nie. Obecnie dostępnych jest wiele aplikacji, które pozwalają „upiększać” zdjęcia, nawet te zrobione w kiepskim świetle i nie najlepszym sprzętem. Lightroom umożliwia regulację ostrości fotografii, uwydatnianie kolorów i światła, a także pogłębianie cieni. Dodatkowo można użyć filtrów w różnym stylu, np. artystycznym lub vintage, które nadają zdjęciom wyjątkowy charakter. Program ma zdecydowanie więcej funkcji niż standardowy edytor zdjęć, a przy tym jest dość prosty w obsłudze.

Aplikacje ułatwiające obsługę Instagrama — dobra organizacja to podstawa!

Osoby, które marzą o karierze influencera lub chcą wypromować własną markę, powinny odpowiednio zaplanować strategię swojej działalności w social mediach. Aplikacja Planoly pozwala zaprojektować do 30 postów na Instagramie z miesięcznym wyprzedzeniem. Dzięki tej możliwości zachowasz regularność w publikowaniu, a dodatkowo zobaczysz, jak zdjęcia ułożą się w siatce Instagrama jeszcze przed ich dodaniem. Ponadto można kadrować zdjęcia oraz zapisywać i grupować hashtagi, podobnie jak w aplikacji AutoHash. Planoly pozwala również przeglądać statystyki Twojego konta. 

Instagram jest świetnym narzędziem do komunikacji, zarówno w celach prywatnych, jak i biznesowych. Warto jednak znać aplikacje ułatwiające jego obsługę. Dzięki nim w pełni wykorzystasz potencjał, jaki oferuje ten serwis. Jeżeli masz problem z samodzielnym przygotowywaniem treści publikowanych na Instagramie, chętnie Ci w tym pomożemy. Skontaktuj się z nami i wspólnie opracujemy strategię.

Leave a comment