W obecnych czasach działania marketingowe przeniosły się głównie do Internetu. Większość przedsiębiorstw ma swoją stronę internetową, a także prowadzi profile firmowe w mediach społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram.

To doskonałe miejsca na wdrożenie strategii content marketingowej w celu pozyskania nowych klientów. Co to jest content marketing i dlaczego warto go stosować?

Content marketing – co to jest?

W dużym skrócie content marketing to technika, która polega na promowaniu marki lub usług za pomocą systematycznie publikowanych wartościowych treści. Teksty na potrzeby content marketingu tworzy copywriter lub content writer. Mogą to być między innymi artykuły blogowe, opisy kategorii, e-booki, ulotki, infografiki, artykuły eksperckie, a także artykuły sponsorowane. Lista ta jest naprawdę długa, a działania content marketingowe nierzadko wychodzą poza ramy Internetu.

Warto zaznaczyć, że teksty tworzone na potrzeby marketingu, powinny być przede wszystkim merytoryczne. Ich głównym zadaniem nie jest sprzedaż, a zaspokojenie potrzeby zdobycia wiedzy przez potencjalnych klientów. Na przykład firma prowadząca sklep z meblami może publikować teksty o aranżacji wnętrz, zestawieniach kolorystycznych, czy rodzajach tkanin. Dzięki temu na jej stronę internetową trafią osoby zainteresowane konkretną tematyką lub zakupem danego produktu.

Dlaczego warto stosować content marketing?

Marketing treści to uniwersalne narzędzie, które pozwala na osiągnięcie różnorodnych celów. Jego stosowanie przynosi wiele korzyści. Oto kilka z nich:

Większy zasięg i szanse na pozyskanie nowych klientów.

Content marketing pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Co więcej, generuje ruch organiczny, czyli wejścia na stronę będące wynikiem pojawienia się jej w wynikach wyszukiwania, a nie płatnej reklamy.

Wizerunek eksperta.

Dostarczanie klientom odpowiedzi na ich rzeczywiste pytania, sprzyja budowaniu wizerunku eksperta, co przekłada się na wzrost zaufania do marki. Takie działanie umożliwia wyprzedzenie konkurencji.

Relacje z klientami – wzrost zaufania i zaangażowanie.

Marketing treści pozwala na nawiązanie relacji z odbiorcami, dzięki czemu wzrasta ich zaufanie do marki i zaangażowanie. Zadowolony klient chętnie poleci daną firmę swoim znajomym lub rodzinie. To również doskonały sposób na otrzymanie informacji zwrotnej od odbiorców.

Rozpoznawalność marki.

Wynikiem poprzednio wymienionych działań jest również wzrost rozpoznawalności marki. Klient, który ufa marce i jest usatysfakcjonowany jej produktami, będzie częściej wybierał produkty przez nią oferowane.

Podsumowując, niezależnie od tego, czy chcemy zwiększyć świadomość marki, wykreować wizerunek eksperta, czy polepszyć sprzedaż, możemy to uzyskać, wychodząc naprzeciw realnym potrzebom klientów poprzez dostarczenie im wartościowych i merytorycznych treści. Wbrew pozorom content marketing nie służy sprzedaży. Zadaniem tekstów jest budowanie długotrwałej relacji z konsumentem, zdobycie jego zaufania i lojalności, co przekłada się na późniejsze zyski. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do tego, że klienci nie tylko chętnie wracają na stronę i dokonują zakupu, ale i polecają daną firmę innym osobom. 

Więcej na temat pozyskiwania klientów za pomocą content marketingu dowiesz się na naszym blogu. Nasza agencja zajmuje się tworzeniem dobrej jakości treści na strony internetowe, blogi i media społecznościowe. Jeżeli chcesz postawić na skuteczny marketing treści i dopasować działania marketingowe do potrzeb swojej firmy, skontaktuj się z nami.

Leave a comment