Dla mieszkańców naszego kraju koniec sierpnia był głównie momentem zakończenia wakacji. Jednak w Pakistanie ten okres okazał się zdecydowanie mniej beztroski. Kraj nawiedziła olbrzymia powódź, która odebrała wielu ludziom nie tylko domy i cały dobytek, ale również życie. W naszym sklepie Azjatyckie Języki pojawił się nowy mini e-book, Jak opowiadać o sobie w urdu. Dochód z jego sprzedaży zostanie przekazany na rzecz pomocy dzieciom pokrzywdzonym wskutek tej tragedii.

Jak opowiadać o sobie w urdu – mini e-book dla każdego

Choć Jak opowiadać o sobie w urdu to mini e-book, jest bardzo pomocnym materiałem do nauki. Zawiera wiele przydatnych informacji dotyczących urdu, a więc języka urzędowego Pakistanu i Indii. Znajdują się w nim zagadnienia dotyczące prawidłowej wymowy, a także sposoby na opowiadanie o:

  • miejscu zamieszkania i pochodzeniu,
  • wieku,
  • rodzinie,
  • urodzinach,
  • językach obcych.

W naszym nowym mini e-booku jest też sporo użytecznych zwrotów, które można wykorzystać podczas rozmów.

Mini e-book jest dostępny tutaj

Wsparcie dla ofiar powodzi w Pakistanie

Nie możemy być obojętni na to, co dzieje się w innych częściach świata. Dlatego postanowiliśmy, że w okresie od 6 do 16 października 2022 roku całkowity zysk ze sprzedaży e-booka Jak opowiadać o sobie w urdu trafi do organizacji UNICEF Polska, która gromadzi fundusze na wsparcie dzieci pokrzywdzonych na skutek sierpniowej powodzi w Pakistanie. Jest to więc dobra okazja, aby pomóc potrzebującym, a jednocześnie zyskać praktyczny materiał do nauki. Warto podkreślić, że urdu nie cieszy się w Polsce dużą popularnością, dlatego znalezienie polskojęzycznych materiałów nie jest łatwe.

Pakistan to kraj, który w tym momencie potrzebuje wsparcia. Co roku jego mieszkańcy muszą walczyć z żywiołami, takimi jak powodzie, cyklony, ale też trzęsienia ziemi. O tym, co dzieje się w Pakistanie, można przeczytać w nowym wpisie na blogu Azjatyckich Języków – kliknij tutaj, aby przejść do artykułu.

 

Zachęcamy każdego do dołożenia swojej cegiełki i okazania wsparcia dzieciom, które pilnie potrzebują pomocy humanitarnej. Dziękujemy!

 

Leave a comment