Język koreański znajduje się w czołowej trójce najczęściej wybieranych języków azjatyckich, których nauki się podejmujemy. Do tego kroku nieraz popycha nas zawodowa konieczność, niekiedy ciekawość, a jeszcze w innym przypadku – zainteresowania.

Każdy z tych powodów jest tak samo dobry. Jest też grupa osób bojących się podjęcia decyzji o rozpoczęciu nauki, ale boją się lub czują wewnętrzny opór. Dziwna wymowa, litery zupełnie inne od tych naszych, nienaturalna dla nas konstrukcja zdania. Strach ma jednak wielkie oczy, a nauka języka koreańskiego może być bardzo przyjemna i rozwijająca. Jeżeli sam masz wątpliwości co do tego, czy warto wybrać kurs koreańskiego, zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto uczyć się koreańskiego?

 1. Językiem koreańskim włada ponad 77 milionów ludzi na całym świecie.
 2. Wbrew powszechnej opinii o językach azjatyckich, język koreański wcale nie jest taki trudny, ma bardzo prosty alfabet.
 3. Korea Południowa jest jedną z największych i najprężniej rozwijających się gospodarek świata, znajduje się na 26. miejscu pod względem PKB i HDI.
 4. Ucząc się języka poznajesz także barwną i zajmującą kulturę Korei Południowej. Możesz dowiedzieć się wiele o tym, jak wygląda codzienność Koreańczyków, a także poznać historię tego kraju.
 5. Ukończywszy koreanistykę możesz pracować w ambasadzie, w firmie tłumaczeniowej, marketingowej, biznesowej, technologicznej, medialnej, w firmach współpracujących z rynkiem koreańskim i wielu innych miejscach.
 6. Posługując się koreańskim i dodatkowym językiem obcym możesz znaleźć zatrudnienie także bezpośrednio w Korei Południowej.
 7. Jeżeli lubisz koreańskie dramy, to znacznie bardziej przypadną Ci do gustu, kiedy będziesz w stanie wyłapać wszelkie smaczki językowe!
 8. Nauka języka koreańskiego to niesamowita szansa także dla fana kpopu! Koreańscy idole rzadko mówią po angielsku, zatem umiejętność komunikowania się po koreańsku daje szansę jedną na milion na rozmowę z idolem w trakcie spotkania z fanami.
 9. Jeżeli nie najlepiej idzie Ci zapamiętywanie wielu znaków lub też nie lubisz się ich uczyć – żaden problem! Koreański alfabet składa się jedynie z kilkudziesięciu liter, których budowa, mówiąc potocznie, opiera się na kółku i kresce.
 10. Język koreański nie jest językiem tonalnym w przeciwieństwie do języka chińskiego, wietnamskiego czy tajskiego.
 11. Nauka i kurs języka koreańskiego to doskonała okazja na nawiązanie wielu fantastycznych znajomości.
 12. Koreańczycy lubią uczyć się języka polskiego i niektórzy z nich czasem porównują Koreę Południową do Polski pod pewnymi względami historycznymi.
 13. Korea Południowa to wyjątkowy i piękny kraj, który rokrocznie odwiedza mnóstwo turystów, złaknionych koreańskich krajobrazów i koreańskiego jedzenia. Niestety język angielski nie jest tam tak rozpowszechniony i nie każdy po angielsku mówi, dlatego znajomość języka znacznie umili zwiedzanie tego kraju, a kurs koreańskiego odpowiednio przygotuje Cię do tej wyprawy.
Oferujemy kurs języka koreańskiego, możesz uczyć się indywidualnie lub w grupie!

Napisz do nas biuro@wordpassion.pl lub Zadzwoń +48 667-899-367

Leave a comment