Kurs wietnamskiego – dlaczego warto? Wietnamski to piękny język, który w Polsce najczęściej kojarzy się z chińskim. Muszę jednak wyprowadzić Cię z błędu, wietnamski to nie chiński. Owszem, mają wspólną historię, a wietnamskim jest wiele zapożyczeń z chińskiego, ale Wietnamczyk z Chińczykiem nie dogada się jak Polak z Czechem. W tych językach różnice są tak duże, że porozumienie jest niemożliwe, chyba że obie strony znają wspólny język.

Wiem, że wietnamski to nie fascynujący japoński, a jednak chcę Ci pokazać, że warto uczyć się tego języka! Może i ty wybierzesz kurs wietnamskiego online?

Dlaczego warto uczyć się wietnamskiego?

 1. Wietnamski jest pięknym językiem – wymowa jest trudna, ale rekompensuje to prosta gramatyka oraz zapis alfabetem łacińskim.
 2. W Polsce mieszka bardzo dużo Wietnamczyków. Stanowią jedną z największych mniejszości narodowych w naszym kraju. Może już, a może za kilka lat i w Twojej rodzinie będą Wietnamczycy?
 3. Poznasz nie tylko język, ale też kulturę i historię Wietnamu, a uwierz – jest bardzo ciekawa!
 4. W ostatnich latach Wietnam szybko się rozwija  – jest tam wiele zachodnich korporacji, które chętnie zatrudniają obcokrajowców.
 5. W Wietnamie jest duże zapotrzebowanie na nauczycieli języka angielskiego.
 6. Wietnam to cudowne miejsce na wakacje – wyspy, plaże, zatoka Ha Long… A na miejscu wietnamski bardzo się przydaje.
 7. Wietnamskie jedzenie jest pyszne i chociażby dla niego warto tam pojechać
 8. Wietnamska kinematografia jest całkiem niezła, zwłaszcza w oryginale.
 9. Wietnamskie ciasteczka z zielonego groszku są cudowne, podobnie wietnamska kawa i zielona herbata – a skąd masz mieć pewność, że kupujesz autentyczny produkt? Znajomość języka bardzo Ci pomoże
 10. Można pochwalić się znajomym – jak mówisz ‘znam wietnamski’ -wszyscy mówią WOW!
 11. Języki rozwijają!
 12. W Polsce coraz częściej zatrudnia się Wietnamczyków do pracy w fabrykach i firmy szukają osób ze znajomością wietnamskiego do komunikacji z pracownikami.

Do tego jestem jeszcze Ja – Basia, lektora z doświadczeniem ? Nauka gramy i słówek uzupełniana jest o ciekawostki na temat Wietnamu.

Oferuję kurs wietnamskiego ONLINE. Możesz wybrać opcję indywidualną lub grupową.

Zapraszam na kurs! Zajrzyj też na fanapge na temat języka wietnamskiego.

Napisz: biuro@wordpassion.pl lub zadzwoń: 667-899-367

scenery-2846777_1920

Oferta kursów językowych lato 2021

Leave a comment