Jakich języków uczymy?

nauka języka japońskiego

Japoński

jest językiem aglutynacyjnym, izolowanym. Do jego zapisu używa się systemu pisma, który składa się z 4 elementów: Kanji, katakany, hiragany, rōmaji.

Japońskim włada 130 mln ludzi na całym świecie. Język ten ma 2 czasy, nie ma odmiany przez przypadki ani rozróżnienia na rodzaje, ma jednak dużo konstrukcji gramatycznych oraz odmian czasowników i przymiotników. Nazywany jest językiem grzecznym, ale istnieje też forma potoczna – prosta. 60% słownictwa japońskiego to zapożyczenia z języka chińskiego, ale wyrazy te są coraz mniej popularne, zastępują je tzw. gairagio        外来語, czyli zapożyczenia z angielskiego, hiszpańskiego i innych języków.

nauka języka wietnamskiego

Wietnamski

jest językiem izolującym, nie ma odmiany czasowników i przymiotników. Istnieją struktury gramatyczne umożliwiające tworzenie zdań.

W języku wietnamskim nie ma odmiany przez przypadki. W efekcie czego gramatyka jest bardzo łatwa. Czy jest w nim coś trudnego? Tak, wymowa – ma 6 tonów. Wyróżniamy trzy podstawowe dialekty wietnamskiego – południowy, centralny i północny, z nami nauczysz się dialektu północnego, który jest uważany za oficjalny, uczony w szkołach i stosowany przez telewizję. Obecnie język wietnamski jest zapisywany przy użyciu Quốc ngữ, czyli rozbudowanej wersji alfabetu łacińskiego. Języka wietnamskiego używa około 80 mln ludzi.

tajlandia

Tajski

jest językiem izolującym, pojedyncze wyrazy wpływają na sens wypowiedzi. Gramatyka jest bardzo łatwa, nie ma odmiany czasowników.

Jeśli podczas nauki jakiegokolwiek języka to gramatyka była dla Ciebie wyzwaniem, tajski jest językiem idealnym. Jaka jest trudność w nauce tajskiego? Jest językiem tonalnym, ma 5 tonów. Pismo tajskie uważane jest za jedno z trudniejszych na świecie. Nie chodzi tutaj wcale o ilość samych znaków, bo w porównaniu z systemem chińskim czy japońskim liter jest niewiele, ale o zasady i liczne wyjątki. Tajskim posługuje się ok. 50 mln ludzi na całym świecie, z czego dla większości jest to drugi język.

Programy indywidualne i grupowe

Indywidualne

Jesteś indywidualistą, cenisz sobie pracę we własnym tempie? Kurs indywidualny to dobry wybór, pozwalający na dopasowanie trybu zajęć i ich godzin do Twoich potrzeb. Nie musisz dostosowywać się do grupy, możesz uczyć się niezależnie. Jeśli masz konkretny cel – np. wyjazd biznesowy zaplanowany w najbliższym czasie – taka forma zajęć przyniesie najlepsze efekty.

Duet

To propozycja dla przyjaciół, partnerów lub dwójki znajomych, którzy chcą się uczyć języka w parach. Ta opcja pozwala zmniejszyć koszt kursu za osobę i daje możliwość dostosowania spotkań do Waszych potrzeb. Razem ustalacie dzień oraz godzinę zajęć i macie możliwość odwołania spotkania, gdy jedna z osób nie może się na nich zjawić. Nauka w parach jest efektywna i bardzo wygodna.

Grupy 3- lub 5- osobowe

Zajęcia grupowe prowadzimy zarówno online, jak i stacjonarnie. Osoby do grup dobieramy pod kątem wieku oraz zainteresowań. Podczas takich spotkań zdobędziesz szeroką wiedzę na temat języka i będziesz miał wiele okazji, żeby konwersować po japońsku, wietnamsku lub tajsku. Możesz zgłosić się na zajęcia z grupką znajomych lub zadzwonić i zapisać się na taki kurs.

Dla firm

Zajęcia nawet do 100 osób w trybie stacjonarnym – Rzeszów, Kraków, Lublin, Katowice, Kielce lub ONLINE. To doskonały wybór dla firm, które chcą przygotować swoich pracowników na nowe wyzwania dotyczące pracy na rynku azjatyckim, lub ze względu na klientów potrzebują wsparcia w codziennych działaniach.

kursy językowe

Prowadzimy zajęcia

Online

Zajęcia online prowadzimy przez program Zoom, który pozwala stworzyć wirtualną klasę dla nawet 100 osób jednocześnie, bez utraty jakości video/audio. Lekcje online są wygodne i ogólnodostępne dla wszystkich chętnych, bez względu na miejsce zamieszkania. Nie musisz tracić czasu na dojazdy, weź do ręki kubek ulubionej herbaty, usiądź wygodnie i ucz się z nami!

w Rzeszowie

Prowadzimy też zajęcia stacjonarne w Rzeszowie – Drabinianka. W sali lekcyjnej odbywają się zajęcia indywidualne bądź grupowe do 5 osób. Jeśli wolisz spotkania bezpośrednie i jesteś z Rzeszowa – zapraszamy Cię na kurs stacjonarny. Możesz poznać na nim osoby, które tak jak Ty pasjonują się językami obcymi.

Dlaczego warto wybrać kursy WordPassion?

Doświadczenie

Mamy wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języków obcych. Z nami szybko nauczysz się mówić w języku obcym.

Wiedza

Lata studiów i nauki własnej pozwoliły nam zdobyć wiedzę nie tylko na temat języków, ale też krajów Azji, ich kultury, sztuki czy historii.

Materiały

Udostępniamy uczniom materiały. Nie musisz wydawać dużych sum na podręczniki – materiały dostajesz w cenie kursu.

Ciekawe zajęcia

Z nami nie będziesz się nudzić. Oprócz nauki gramatyki czy słownictwa często poruszamy różne kwestie kulturowe.

Miłość do języków

Kochamy języki obce, ich nauczanie to nasza pasja, co widać i czuć na zajęciach. Dzięki nam pokochasz języki i Azję tak samo jak my.