WordPassion zaprasza studentów na praktyki studenckie studentów kierunków filologicznych

Dla kogo?

Przede wszystkim oferujemy praktyki dla studentów kierunków filologicznych: Japonistyki, filologii wietnamskiej, koreańskiej, sinologii oraz anglistyki. Jako agencja copywritingu do współpracy zapraszamy też studentów dziennikarstwa, marketingu itp.

 • Anglistyka/Translatoryka i inne kierunki z angielskim — wolne miejsca od kwietnia 2022 r.
 • Japonistyka
 • Sinologia
 • Koreanistyka
 • Praktyki copywriterskie
 • Inne filologie — proszę pytać o dostępność języków
Co oferujemy?
 • TYLKO zdalne praktyki studenckie,
 • Możliwość zdobycia doświadczenia z zakresu tłumaczeń (angielski, japoński, wietnamski, tajski),
 • Możliwość zdobycia doświadczenia z zakresu marketingu internetowego,
 • Rozwój umiejętności pisarskich,
 • Możliwość zdobycia wiedzy na temat social mediów.
Jak zgłosić się na praktyki?

Napisz do nas maila na adres biuro@wordpassion.pl. Nie odpowiadamy na wiadomości wysłane na messengerze ani telefoniczne. W treści maila koniecznie wpisz kierunek oraz wymiar godzinowy.

Praktyki trwają 4 tygodnie, 150 godzin, 30 h, 300 h — w zależności od oczekiwań uczelni. Ponieważ proponujemy przede wszystkim współpracę zdalną, praktyki w WordPassion oceniamy przy uwzględnieniu zaangażowania i efektów współpracy z praktykantem.

Termin praktyk

Prowadzimy ciągłą rekrutację na praktyki, możesz się do nas zgłosić w październiku, grudniu, styczniu czy w lipcu. Jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc, jednocześnie jesteśmy w stanie przyjąć tylko kilka osób. Nasza oferta skierowana jest do różnych specjalizacji, dlatego nie możemy tu podać dokładnego terminu, w jakim będziesz mógł/mogła rozpocząć praktyki. Aby poznać szczegóły, dostępne terminy, zapraszamy do kontaktu mailowego-nasz adres biuro@wordpassion.pl. W treści wiadomości prosimy wpisać: Praktyki – kierunek studiów – ilość godzin – termin, w jakim chciałabyś/chciałbyś rozpocząć praktyki. Np. Praktyki – filologia japońska – 100 h – styczeń 2021. Nie musisz wysyłać do nas CV, jeśli takiego nie posiadasz, ale w takim wypadku napisz coś o sobie w treści maila.

Gdzie odbywają się praktyki/staż?

Praktyki w Rzeszowie — nasze biuro mieści się w Rzeszowie (Drabinianka), jednak ze względu na panującą pandemię nie prowadzimy obecnie naboru na praktyki i staże w wersji stacjonarnej. Osoby z Rzeszowa, które są zainteresowane praktykami w naszej firmie, prosimy o kontakt z uczelnią macierzystą lub instytucją, która kieruje na praktyki/staż, aby upewniły się, że zdalna forma współpracy również jest akceptowana. !!! Nie każda uczelnia czy instytucja zgadza się na taką formę praktyk. Ważne! Nie mamy pieczątki i firma w Polsce nie musi jej mieć.

Praktyki zdalne — w obecnych czasach, każdy ceni swój czas i zdrowie, dlatego rekomendujemy taką formę współpracy, zwłaszcza że wszystkie zadania zlecane podczas praktyk można wykonać zdalnie i niepotrzebny jest kontakt osobisty z opiekunem praktyk.

Dlaczego warto wybrać WordPassion na praktyki studenckie?

Kiedyś też byliśmy studentami — prawa, dziennikarstwa, turystyki, filologii japońskiej, wietnamsko-tajskiej, etnolingwistyki, marketingu. Wiemy, jak wyglądają praktyki studenckie, zwłaszcza dla osób z kierunków niszowych. Często nie mają one nic wspólnego z językiem, którego uczymy się na swoim kierunku studiów. Chcemy ułatwić start młodym filologom i pokazać, że w przyszłości ich praca nie musi ograniczać się wyłącznie do tłumaczeń, lub co gorsza, po skończonej filologii wietnamskiej, japońskiej, chińskiej czy koreańskiej, znajomość języka staje się czymś ekstra, bo pracodawcy potrzebują przede wszystkim ludzi ze znajomością angielskiego. Może kiedyś zostaniesz lektorem w naszej szkole ?

Celujesz w praktyki obejmujące copywriting? Sprawdź nasze portoflio i zobacz, jakie teksty możesz z nami tworzyć.

Leave a comment