Zawód copywritera z pewnością jest wyjątkowy. Osoby wykonujące tę pracę zwykle odznaczają się kreatywnością, mają tysiąc pomysłów na minutę i jak się okazuje, niejako utrudnia to wybór prezentu.

W okresie przedświątecznym bądź przy okazji zbliżających się urodzin takiej osoby prawdopodobnie zastanawiasz się, jaki prezent dla copywritera będzie najlepszym wyborem. Oto kilka przydatnych wskazówek.

Praktyczny prezent dla copywritera

Zawód copywritera polega przede wszystkim na tworzeniu tekstów. Warto pomyśleć o prezencie, który ułatwi wykonywanie tej pracy. Może to być na przykład dostęp do programu antyplagiatowego, przydatnego w sprawdzaniu tekstów – Nieplagiatom lub LanguageTool. Ten drugi ma pakiet premium, który rozszerza standardowe możliwości programu. Można go wykupić na przykład na okres roku.  Link do tej platformy znajdziesz tutaj. W każdym zawodzie ważny jest rozwój poprzez zdobywanie nowych kompetencji. Taką możliwość dają różnego rodzaju kursy, które dostępne są również w wersji online. Praktycznym prezentem dla copywritera, pozwalającym na podnoszenie kwalifikacji, będzie na przykład kurs z zakresu SEO.

Copywriting i Conent writing po angielsku – WordPassion

Jaki prezent dla copywritera – mola książkowego?

Żaden copywriter nie pogardzi dobrą książką. Klasyki z każdego gatunku to zawsze dobry pomysł. Możesz również postawić na coś bardziej praktycznego, związanego z pracą w copywritingu. Wszelkie pozycje na temat marketingu będą trafnym wyborem. W tej dziedzinie ciągle pojawiają się nowe opracowania. Jeśli mowa o czytaniu, dobrym pomysłem może być również elektroniczny czytnik książek. Coraz popularniejsze stają się e-booki, a dzięki takiemu urządzeniu dostęp do ulubionych pozycji literackich jest zdecydowanie łatwiejszy. 

Wygoda przede wszystkim

Komfort pracy jest bardzo ważny. Dla osoby, która spędza całe dnie przed komputerem, idealnym prezentem będzie wygodne krzesło. Warto postawić na specjalnie wyprofilowany fotel biurowy, z poduszkami pod lędźwie i kark. Dobrym pomysłem będzie również specjalna mata do masażu, która pozwoli odprężyć się po długim dniu pracy. Dbanie o kręgosłup w pracy siedzącej to podstawa. Aby móc sprawnie wykonywać swoją pracę, copywriterzy powinni ćwiczyć dłonie. Umożliwiają to piłeczki do ściskania, które również będą trafnym prezentem. Jeśli bliska Ci osoba, będąca copywriterem pracuje z domu, to niewątpliwie doceni wygodny komplet dresów. Wiele osób uważa, ze pracę zdalną najlepiej wykonuje się w piżamie lub dresie. Jeśli jednak do pracy woli założyć ubranie eleganckie, aby poczuć się jak w biurze, możesz wybrać coś bardziej wyjściowego.

Praca nie jest najważniejsza

Dobrym pomysłem może być również prezent, który pozwoli na chwilę oderwać się od codziennej pracy, na przykład bilety na koncert lub weekendowy wyjazd. Jeśli jednak nadal nie możesz się zdecydować, jaki prezent dla copywritera byłby najlepszy, zwróć uwagę na indywidualne zainteresowania osoby, którą chcesz obdarować. Zastanów się, co lubi robić w wolnym czasie. Copywriterzy z pewnością docenią każdy kreatywny pomysł na upominek – kubek z nadrukiem, ciekawy plakat, kalendarz na notatki itp.

Leave a comment