Chcesz wypromować swoją stronę internetową? Uważasz, że reklamy są jedynym sposobem na przyciągnięcie uwagi? Jeśli Twoje odpowiedzi są twierdzące, to znak, że najwyższa pora zainteresować się tekstami zapleczowymi.

Czym są teksty zapleczowe?

Teksty zapleczowe są kluczowym elementem tzw. zaplecza pozycjonerskiego. Tworzy się je dla czytelników, a nie wyłącznie z myślą o algorytmach wyszukiwarek internetowych. Treści tego typu nie są na tyle długie i specjalistyczne, żeby stać na równi z wysokiej jakości artykułami. Ich rolą jest wypromowanie głównej witryny, podniesienie jej wartości i sprawienie, że roboty Google uznają ją za godną uwagi. Tekst zapleczowy musi być również na tyle interesujący, żeby zaintrygowany czytelnik był chętny do eksploracji tematu i kliknął w link odsyłający na stronę główną.

Czy warto zlecić stworzenie zapleczówek, a jeśli tak, to z czyich usług skorzystać?

Zacznijmy od tego, że napisanie typowego tekstu zapleczowego nie jest czasochłonne. Autor nie musi wykazywać się głęboką wiedzą, więc już po krótkim researchu profesjonalista stworzy tekst w kilkanaście minut. Warto przy tym pamiętać, że tekst zapleczowy powinien mieć minimum 300 słów, ale zdarzają się artykuły długie na 700 słów. Cena za jeden może więc wynieść 4 zł, 10 zł, a nawet 50 zł, wszystko zależy od osoby, która go pisze. Rzecz jasna tańsze usługi studenta czy niedoświadczonego copywritera mogą pozostawiać wiele do życzenia, więc warto zastanowić się, czy nie lepiej powierzyć tego zadania profesjonaliście. 

Wyznacznikiem jakości tekstu zapleczowego nie jest wyłącznie jego merytoryka, ale również struktura. Istotną rolę odgrywają nagłówki, a także odpowiednio dobrane słowa kluczowe. Dobrze napisane artykuły będą wzorowo pełniły funkcję odsyłaczy do promowanych treści.

Skoro pisanie tekstów zapleczowych wydaje się takie proste, to dlaczego warto je zlecać fachowcom, zamiast pokusić się o napisanie ich samemu? Samouczki i poradniki internetowe nie wystarczą, ponieważ teksty zapleczowe wymagają również lekkiego pióra. Autor musi przyciągnąć uwagę ludzi i upewnić się, że słowa kluczowe nie układają się w podobne sekwencje. Ponadto najlepsze teksty zapleczowe mogą tworzyć treści na stronie głównej. Dlatego warto skontaktować się z osobami, którym pisanie przychodzi z łatwością, bez względu na temat. 

Teksty zapleczowe — zielone światło dla fachowców

Podsumowując, teksty zapleczowe to pomocne w marketingu elementy, których zadaniem jest wypromowanie strony właściwej. Zawierają trafne słowa kluczowe, dzięki czemu odsyłają użytkowników do pozycjonowanej witryny. Inwestycja w dobre jakościowo zapleczówki może być kluczem do sukcesu marketingowego. Z tego względu warto zgłosić się do profesjonalistów znających się na pisaniu. Jeśli potrzebujesz pomocy w stworzeniu tekstów zapleczowych, zachęcamy do kontaktu. Pomożemy Ci w przygotowaniu dobrych jakościowo treści na różne tematy.

Leave a comment